Szkło nad blatem, jest coraz bardziej popularnie. Nie tylko ze względów wizualnych, ale również ze względów higienicznych.

Podstawową zasadą zastosowania takiego elementu dekoracyjnego jest RÓWNA ŚCIANA!!!

MOCOWANIE:

Przy równiej ścianie można przykleić tafle szkła bezpośrednio do ściany specjalnym przeźroczystym klejem do szkła i luster (nie silikonem!!). Należy tylko się upewnić czy nasze zamówione szkł0 od tyłu jest zabezpieczone lakierem, by podczas klejenia, klej nie uszkodził ewentualnego nadruku jaki jest na szkle.

Jeżeli wiemy, że ścianie daleko do równości można zamocować tafle szkła stosując mocowania punktowe (takie mocowanie tworzy dystans pomiędzy szkłem a ścianą i można wtedy „uciec” z krzywizną) link do mocowanie punktowe szkła (http://www.eskatt.pl/mocowanie-punktowe-szkla-od-6-do-20-mm-gr-srednica-45-mm-wys-28-mm-satyna-p-547.html).

RODZAJ SZKŁA:

Szkło stosowane nad blatem musi być szkłem HARTOWANYM (nazwa skrócona ESG),(przy wyższych temperaturach przy kuchence zwykłe szkło może pęknąć).

Minimalna grubość szkła to 6 mm.

Można stosować również szkło hartowane i KLEJONE-(nazwa ESG VSG) czyli 2 tafle sklejone foliami (folia może być kolorowa i wtedy nie trzeba szkła od tyłu malować) ale to w przypadku, jeżeli mocujemy szkło na mocowaniach punktowych.

GRAFIKA:

Szkło dekoracyjne nad blatem matowe

Jest kilka opcji grafiki na szkle, a mianowicie:

1. szkło może zostać z jednej strony pokryte  farbą do szkła, przeważnie w każdym kolorze RAL (proszę pamiętać o warstwie lakieru po farbie)

Szkło dekoracyjne nad blatem w wzór malin

2. szkło może posiadać nadruk UV komputerowy na szle wg naszego upodobania, baza grafik dostępna TUTAJ:https://pl.fotolia.com/ (również trzeba pamiętać o lakierze po nadruku)

Szkło dekoracyjne nad blatem niebieski

3. szkło może zostać pokryte jednokolorową emalią wg. wzorów producentów, która nazywa się LACOBEL (pamiętać o lakierze po emalii)

Szkło dekoracyjne nad blatem worki

4. szkło może posiadać jednokolorowy nadruk zwany SITODRUK, można wtedy stworzyć dowolną grafikę ale będzie ona wykonana w dowolnym jednym kolorze

Szkło dekoracyjne nad blatem ścieżki

5. przy zastosowaniu szkła klejonego producenci proponują ciekawe dekoracje sklejone z folią w środku, np. materiał, siatkę stalową, rośliny

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *