Szklane schody do nieba

SCHODY/ STOPNICE SZKLANE

Konstrukcje ze szkła jako szklane schody dodają lekkości i umożliwiają dostęp do światła dziennego, tworząc nowoczesne i funkcjonalne przestrzenie. Nowe technologie pozwalają zapewnić bezpieczeństwo użytkowania, sprawiając, że szkło staje się istotnym elementem w budownictwie. W różnych zastosowaniach, takich jak ściany, dachy, świetliki czy szklane schody, szkło nie tylko spełnia funkcję praktyczną, ale także nadaje wnętrzom unikalne walory estetyczne.

Szklane schody mocowane do ściany

Szkło….


Szklane stopnie wykonuje się z trójwarstwowego składające się z hartowanego szkła klejonego. Na przykład, w szklanym stopniu o całkowitej grubości 26 mm stosuje się górną i dolną warstwę szkła o grubości 8 mm, a środkową10 mm.

Stopnie bazują na szklanych płytach warstwowych które są laminowane foliami PVB cechujące dużą wytrzymałością na rozerwanie. Estetykę stopni zapewni użycie matowych lub barwnych folii w dowolnym kolorze lub różnego typu nadruki.

Do laminowania szkła używane są specjalne piece lub autoklawy. Proces ten polega na łączeniu, za pomocą odpowiednich folii, dwóch lub więcej warstw szkła. W przypadku szkła hartowanego uwzględnia się co najmniej 2 folie. Ostatnio coraz szersze zastosowanie ma technologia laminowania w worku próżniowym. W metodzie tej przygotowany pakiet jednakowych formatek szklanych wkładany jest do specjalnego płaszcza, z którego zostaje wyssane powietrze. Kolejno szkło zostaje poddane nagrzewaniu w piecu. W przypadku uderzenia co prawda szkło pęka ale jego kawałki nadal są trzymane przez warstwę folii lub żywicy.

Szklane schody z podświetleniem

Format…


Kształt stopnic szklanych ze względu na technologię cięcia przeważnie wykonuje się w formacie prostokąta, ale jeżeli portfel inwestora jest nie ograniczony można zrealizować dowolny kształt stopnic.  Krawędzie tafli są fazowane i polerowane, a jej górną powierzchnię poddaje się procesowi ryflowania celem nadania odpowiedniej szorstkości (aby uzyskać antypoślizgową powierzchnię). Najczęściej jednak antypoślizgowe elementy nanosi się metodą sitodruku. Tym sposobem dodatkowo zyskuje się ciekawe wzory estetyczne. Bardzo często, celem zapobiegania poślizgowi, zastosowanie znajduje piaskowanie szkła.

Szkło float może być zabarwione w masie w różnych kolorach. Ponadto warstwę dekoracyjną w szkle warstwowym można wykonać metodą fusingu (stapiania kolorowych kawałków szkła), co daje szeroki wybór wzorów i barw. Pomiędzy klejone tafle szkła wkłada się także płaskie zdobniki, takie jak zdjęcia, fototapety, cienką tkaninę, brokatowy pył itp.

Szklane schody stopień

By admin

2 thoughts on “Schody szklane…. do nieba”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *