Adres: 40-859 Katowice, ul. Pokoju 17, woj. śląskie.

Telefon: +48323551680; +48504394733; 502897708


BLOG

Pielęgnacja stali nierdzewnej w łazience

18 lutego 2014


Stal nierdzewna jest bardzo wytrzymałym materiałem. Dzięki pokryciu tlenkiem chromu staje się zdecydowanie odporniejsza na działanie wody oraz innych czynników, które mogą powodować korozję, co pozwala na wykorzystywanie stali nierdzewnej w łazience. Dlatego nie trzeba przeprowadzać skomplikowanych zabiegów, mających na celu utrzymanie elementów stalowych w odpowiednim stanie.

stal nierdzewna w łazience

Taka odporność nie oznacza, że o elementy wykonane ze stali nierdzewnej nie potrzeba pielęgnować. Ważne by regularnie dbać o ich czystość. Zbierające się na powierzchni zabrudzenia powstające przy normalnym, codziennym użytkowaniu dają się bardzo łatwo wyczyścić przy użyciu lekkich detergentów – substancji takich jak na przykład płyn do mycia naczyń, czy nawet zwykłe mydło. Ich użycie do czyszczenia stali jest bezpieczne i z pewnością nie spowoduje żadnych komplikacji.


Problemy mogą się zacząć, w przypadku gdy do czyszczenia elementów wykonanych ze stali nierdzewnej użyje się silnie aktywnych substancji czyszczących, a szczególności tych zawierających w składzie chlor lub kwas solny(domestos, kret, wybielacze). Jest tak, ponieważ mogą one wejść w reakcję ze stalą chromowaną i przez to otworzyć drogę do korozji. Do czyszczenia lekkich zabrudzeń najlepiej jest użyć miękkiej gąbki lub szmatki, zdecydowanie odradzane jest używanie zmywaków wykonanych z drutu, ze względu na możliwość porysowania nawierzchni. Dodatkowo bardzo szkodliwy dla opisywanych elementów może być kontakt ze stalą węglową, z której często wykonane są popularnie wykorzystywane w gospodarstwie domowym „druciaki”. W przypadku konieczności usunięcia kamienia zalecane jest użycie past ścieralnych do delikatnych powierzchni lub specjalnie przystosowanych mleczkach do pielęgnacji stali nierdzewnej.

pielęgnacja stali nierdzewnej

http://www.eskatt.pl/emulsja-sprayu-do-czyszczenia-pielegnacji-stali-nierdzewnej-400-ml-p-734.html