Szybki pociąg

Zaletą Pociągów Eurostar, czasami nazywanymi „pociąg Chunnel”, jest wysoka szybkość połączenia kolejowego pomiędzy popularnymi miejscami turystycznymi w Londynie, Paryżu i Brukseli. Można przenieść cię z centrum jednego miasta do centrumdrugiego miasta w znacznie krótszym czasie, niż linie lotnicze (zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę  odprawę bagażu i dostanie się do centrum miasta z odległych lotnisk). Pociągi mogą rozwijać prędkość 300 km/h na liniach dużej prędkości.

Szybki pociąg mapa

Czas trwania podróży Eurostar:

Londyn- Paryż -> 2,35 min

Londyn- Bruksela-> 2,15 min

Odprawa:

Jak na lotniskach, Eurostar sprawdza każdy bagaż wnoszony do pociągu. Trzeba przejść przez kontrolę „paszportową”. Trzeba pojawić się na odprawie 30 minut przed planowanym pociągiem.

Brytyjski projektant Christopher Jenner przedstawił nowe bardziej eleganckie wnętrze pociągów Eurostar . Projektant, który spędza większość czasu podróżując, chciał wprowadzić odrobinę luksusu także w pociągach.

Projektanci często przedstawiają nowoczesne podejście do projektowania wnętrz środków komunikacji publicznej: pociągów, autobusów i samochodów.  Jenner miała inną koncepcję. Postanowił zachować stare, klasyczne elementy wagonu ale dodać im kilka nowych detali. Biało- żółte fotele dają świetne poczucie prywatności. Dzięki gąbce wszytej w siedzenia z łatwością można stłumić dźwięki konwersacji, które dają poczucie prywatności podczas podróży. Projektant dodał duże okna, umożliwiające swobodny dopływ światła i stworzył wrażenie otwartej przestrzeni.

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *