Adres: 40-859 Katowice, ul. Pokoju 17, woj. śląskie.

Telefon: +48323551680; +48504394733; 502897708


BLOG

Szkło dekoracyjne nad blatem

27 listopada 2013


Szkło nad blatem, jest coraz bardziej popularnie. Nie tylko ze względów wizualnych, ale również ze względów higienicznych.

dekoracyjne szkło nad blatem


Podstawową zasadą zastosowania takiego elementu dekoracyjnego jest RÓWNA ŚCIANA!!!


MOCOWANIE:


Przy równiej ścianie można przykleić tafle szkła bezpośrednio do ściany specjalnym przeźroczystym klejem do szkła i luster (nie silikonem!!). Należy tylko się upewnić czy nasze zamówione szkł0 od tyłu jest zabezpieczone lakierem, by podczas klejenia, klej nie uszkodził ewentualnego nadruku jaki jest na szkle.

Jeżeli wiemy, że ścianie daleko do równości można zamocować tafle szkła stosując mocowania punktowe (takie mocowanie tworzy dystans pomiędzy szkłem a ścianą i można wtedy „uciec” z krzywizną) link do mocowanie punktowe szkła (http://www.eskatt.pl/mocowanie-punktowe-szkla-od-6-do-20-mm-gr-srednica-45-mm-wys-28-mm-satyna-p-547.html).


RODZAJ SZKŁA:


Szkło stosowane nad blatem musi być szkłem HARTOWANYM (nazwa skrócona ESG),(przy wyższych temperaturach przy kuchence zwykłe szkło może pęknąć).

Minimalna grubość szkła to 6 mm.

Można stosować również szkło hartowane i KLEJONE-(nazwa ESG VSG) czyli 2 tafle sklejone foliami (folia może być kolorowa i wtedy nie trzeba szkła od tyłu malować) ale to w przypadku, jeżeli mocujemy szkło na mocowaniach punktowych.


GRAFIKA:


Jest kilka opcji grafiki na szkle, a mianowicie:


1. szkło może zostać z jednej strony pokryte  farbą do szkła, przeważnie w każdym kolorze RAL (proszę pamiętać o warstwie lakieru po farbie)

szkło nad blat pokryte farbą RAL


2. szkło może posiadać nadruk UV komputerowy na szle wg naszego upodobania, baza grafik dostępna TUTAJ:https://pl.fotolia.com/ (również trzeba pamiętać o lakierze po nadruku)

szkło nad blatem nadruk UV


3. szkło może zostać pokryte jednokolorową emalią wg. wzorów producentów, która nazywa się LACOBEL (pamiętać o lakierze po emalii)

szkło nad blatem lacobel


4. szkło może posiadać jednokolorowy nadruk zwany SITODRUK, można wtedy stworzyć dowolną grafikę ale będzie ona wykonana w dowolnym jednym kolorze

szkło nad blatem sitodruk


5. przy zastosowaniu szkła klejonego producenci proponują ciekawe dekoracje sklejone z folią w środku, np. materiał, siatkę stalową, rośliny

dekoracyjne szkło nad blatem